Klanten vertellen Voka blijft wereldwijd verbonden dankzij Orange Business
Jens De Vos is Directeur Projecten bij Voka, het grootste ondernemersnetwerk van Vlaanderen. Zijn team van twaalf mensen coördineert projecten voor bedrijven, van startersinitiatieven over duurzaamheid tot internationaal ondernemen. Die internationale focus brengt Jens De Vos regelmatig naar het buitenland. Daar ontdekte hij hoe eenvoudig naadloze connectiviteit kan zijn.
Projecten over de grenzen
Voka ondersteunt ondernemers met concrete projecten die inspelen op actuele noden. Jens De Vos geeft een voorbeeld: "Een paar jaar geleden zijn we naar Oostenrijk gereisd om ideeën uit te wisselen met onze collega's aldaar van de Kamer van Koophandel van Graz. Om jongeren bij hun studieoriëntering te helpen, hebben zij innoverende talentcenters opgezet. Ze gebruiken daarbij, naast cognitieve proeven, ook motorische testen en zelfs proeven met VR-brillen. We vonden dat interessant en wilden dat ook in Vlaanderen uitproberen. We zijn toen met één testcenter gestart, intussen hebben we tien van die talentcenters: zes vaste en vier mobiele.”
Onze manager vroeg meteen: kan die roaming niet makkelijker?
Jens De Vos
Voor die internationale inspiratie moet Jens De Vos regelmatig reizen. Twee tot drie keer per jaar stapt hij het vliegtuig op voor congressen en netwerkevents. Voor elk van die trips is een betrouwbare mobiele verbinding essentieel. "Maar ik ben jammer genoeg niet zo'n grote techneut", geeft hij grif toe. “Mijn kinderen, die intussen al in de twintig zijn, kunnen dat veel beter dan ik. Ik moet hen dus regelmatig om hulp vragen. Of ik stel de vraag aan onze IT’ers. Zelf wil ik daar zo weinig mogelijk last van hebben.”
Roaming zonder rompslomp
Toen Jens De Vos vorig jaar voor een duurzaamheidsproject bij de VN naar New York moest, had Voka net de overstap naar Orange Business gemaakt. “Onze IT-manager heeft Orange toen gevraagd of die roaming niet makkelijker kon. Bij onze vorige provider had je buiten Europa een extra simkaartje nodig, dat je bij elke reis zelf moest verwisselen in je gsm.”
Dat was bij Orange gelukkig niet meer het geval: “De IT-dienst kon de roamingoptie gewoon online activeren voor mij. Ik hoefde zelf helemaal niks te doen. Ik ben het vliegtuig opgestapt en heb mijn gsm terug aangezet eens ik geland was. Terwijl ik anderen rond mij weer zag prutsen met die kaartjes, werkte bij mij alles meteen. Ik had een connectie alsof ik nog in België stond.”
Ook collega’s maakten intussen al gebruik van de roamingoptie. “Onze Directeur Alliantie, Patrice Bakeroot, trok onlangs naar Australië. Ook daar werkte de roaming even eenvoudig en doeltreffend. Die mogelijkheid is echt een ontzorging voor ons. Wat vroeger een last was, is nu een plezier.”
Voka is het grootste ondernemersnetwerk van Vlaanderen. Het vertegenwoordigt meer dan 18.000 bedrijven, goed voor 65% van de private werkgelegenheid en 80% van de Vlaamse export. Voka biedt belangenbehartiging, netwerken, dienstverlening en begeleiding voor ondernemers.